74FCT162240CTPACT
74FCT162240CTPACT
型号
74FCT162240CTPACT
制造商
Texas Instruments
描述
IC INVERTER QUAD 4-INPUT 48TSSOP
数据表
74FCT162240CTPACT.pdf
所属分类
家庭
Logic - Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers
系列
74FCT
支付方式
送货服务
74FCT162240CTPACT
请求报价
型号
数量
联系人
邮箱
公司名称
内容
    规格
    Part Status Active
    Logic Type Buffer, Inverting
    Number of Elements 4
    Number of Bits per Element 4
    Input Type -
    Output Type Push-Pull
    Current - Output High, Low 24mA, 24mA
    Voltage - Supply 4.5 V ~ 5.5 V
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
    Mounting Type Surface Mount
    Package / Case 48-TFSOP (0.240", 6.10mm Width)