AP130-28SAG-7
AP130-28SAG-7
型号
AP130-28SAG-7
制造商
Diodes Incorporated
描述
IC REG LDO 2.8V 0.3A SOT23-3
数据表
AP130-28SAG-7.pdf
所属分类
家庭
PMIC - Voltage Regulators - Linear
系列
支付方式
送货服务
AP130-28SAG-7
请求报价
型号
数量
联系人
邮箱
公司名称
内容
    规格
    Part Status Active
    Regulator Topology Positive Fixed
    Voltage - Output 2.8V
    Current - Output 300mA
    Voltage - Dropout (Typical) 0.4V @ 300mA
    Number of Regulators 1
    Voltage - Input Up to 5.5V
    Current - Limit (Min) 350mA
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C