LM46002PWPR
LM46002PWPR
型号
LM46002PWPR
制造商
Texas Instruments
描述
IC REG BUCK ADJ 2A SYNC 16HTSSOP
数据表
LM46002PWPR.pdf
所属分类
家庭
PMIC - Voltage Regulators - DC DC Switching Regulators
系列
SIMPLE SWITCHER®
支付方式
送货服务
LM46002PWPR
请求报价
型号
数量
联系人
邮箱
公司名称
内容
    规格
    Part Status Active
    Function Step-Down
    Output Configuration Positive
    Topology Buck
    Output Type Adjustable
    Number of Outputs 1
    Voltage - Input (Min) 3.5V
    Voltage - Input (Max) 60V
    Voltage - Output (Min/Fixed) 1V
    Voltage - Output (Max) 28V
    Current - Output 2A
    Frequency - Switching 200kHz ~ 2.2MHz
    Synchronous Rectifier Yes
    Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
    Mounting Type Surface Mount
    Package / Case 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad