SN74ALS240ANG4
SN74ALS240ANG4
型号
SN74ALS240ANG4
制造商
Texas Instruments
描述
IC INVERTER DUAL 4-INPUT 20DIP
数据表
SN74ALS240ANG4.pdf
所属分类
家庭
Logic - Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers
系列
74ALS
支付方式
送货服务
SN74ALS240ANG4
请求报价
型号
数量
联系人
邮箱
公司名称
内容
    规格
    Part Status Active
    Logic Type Buffer, Inverting
    Number of Elements 2
    Number of Bits per Element 4
    Input Type -
    Output Type Push-Pull
    Current - Output High, Low 15mA, 24mA
    Voltage - Supply 4.5 V ~ 5.5 V
    Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
    Mounting Type Through Hole
    Package / Case 20-DIP (0.300", 7.62mm)